Publikacje

o bł. Bartolu Longo

Książki, filmy, obrazki związane z bł. Bartolem Longo

Film "Różaniec i miłosierdzie"
Książka biograficzna o bł. Bartolu Longo, a z nią aż dwa filmy na DVD!

Pierwszy to film fabularny “Różaniec i miłosierdzie” utworzony przez duchowego wychowanka Bartola - Rafaela Vitaglianiego. Film kostiumowy, oddaje klimat czasów bł. Bartola i jego wspaniałe zaangażowanie na rzecz Kościoła i potrzebujących!

Drugi, film dokumentalny “Człowiek miłosierdzia”, ukazuje dzieła bł. Longa w Pompejach i miejsca z nim związane.

Zobacz opis i trailer!
Biografia Bartola Longo
Pierwsza polska biografia!

Beletryzowana biografia wyjątkowego człowieka. Z dna piekła na ołtarze Kościoła. Oto w skrócie życiorys bł. Bartola Longa. Kapłana szatana, spirytysty, a po nawróceniu oddanego sługi Królowej Różańca Świętego.

Wszystko co osiągnął zawdzięczał różańcowi. Z różańcem w ręku zbudował najważniejsze różańcowe sanktuarium świata, nowe miasto Pompeje i wielkie dzieła miłosierdzia w nim. Bł. Jan Paweł II nazwał go „wzorem dla współczesnych świeckich katolików”.

Książka jest dostępna po polsku i niemiecku!
Cuda i łaski Królowej Różańca w Pompejach
Niezwykła historia powstania sanktuarium w Pompejach. Autor: bł. Bartolo Longo

Niezwykła, bardzo popularna książka błogosławionego Bartola Longo opisująca historię powstania sanktuarium w Pompejach oraz liczne objawienia i cuda Maryi w Pompejach i innych miejscach, związanych z cudownym obrazem i świątynią.

Zobacz!
Nabożeństwo do św. Józefa napisane przez Bartola Longo
Nabożeństwo do św. Józefa. Autor: bł. Bartolo Longo

Błogosławiony Bartolo Longo to nie tylko założyciel różańcowego sanktuarium w Pompejach i pierwszy apostoł nowenny pompejańskiej, lecz także wielki orędownik św. Józefa. Pod wpływem spektakularnego cudu dokonanego za wstawiennictwem tego świętego, który został opisany w niniejszej książce, Bartolo postanowił zbudować w sanktuarium ołtarz na Jego cześć i napisać specjalne nabożeństwo do św. Józefa. Nabożeństwo to bardzo popularne we Włoszech w końcu trafiło do Polski.

Więcej…
Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów
Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów. Autor: bł. Bartolo Longo

Książka dla czcicieli Matki Bożej Pompejańskiej napisana z głębi serca bł. Bartola Longo, który opisał codzienne i niecodzienne wydarzenia jakie działy się na jego oczach i pod czułym wzrokiem Królowej Różańca chroniącej i pomagającej dzieciom więźniów.

Bartolo Longo pochylił się on nad najbardziej potrzebującymi i odrzuconymi dziećmi więźniów. Ratował ich życie, przywracał godność. Uczył pracy i modlitwy, oddawał pod opiekę Maryi, wypraszał nawrócenie przebywających w więzieniu rodziców. Wszystko to czynił w myśl słów: „Wzywaj Maryję! Niech Jej imię nigdy nie opuszcza twoich ust. Naśladując Maryję, nie zboczysz z drogi. Jeśli myślisz o Maryi, nie zbłądzisz. Jeśli trzymasz się blisko Maryi, nie upadniesz. Jeśli Maryja cię ochrania, nie masz czego się bać. Jeśli Maryja ci pomaga, dotrzesz do nieba!”

Więcej…
Tajemnica nowenny pompejańskiej
Filmy o nowennie pompejańskiej i bł. Bartolu Longo

Gdzie tkwi fenomen nowenny pompejańskiej? Skąd się ona wzięła? Kto był jej pierwszym apostołem? Dlaczego Polska stała się miejscem tysięcy łask i cudów nowenny pompejańskiej?

Na te i inne pytania odpowiada nasz filmowy tryptyk “Tajemnica nowenny pompejańskiej”. W jego pierwszej części przenosimy się do Włoch, do Pompejów, by poznać to szczególne miejsce kultu Maryi. W drugiej poznajemy bł. Bartola Longo, założyciela Sanktuarium Dziewicy Pompejańskiej. W trzeciej wracamy do Polski, by pokazać świadectwa łask otrzymanych przez odmawianie nowenny. Niech ten film zachęci nas do zawierzenia Królowej Różańca!

Książka z nowenną pompejańską i historią sanktuarium w Pompejach zawiera dodatkowo aż trzy filmy!
Obrazki z Bartolem Longo
Składany obrazek – ołtarzyk

Na obrazku znajdziesz:
  • modlitwę o kanonizację bł. Bartola Longo,
  • skróconą biografię Błogosławionego,
  • obrazek bł. Bartola
Po złożeniu łatwo chowa się w portfelu lub w książeczce do nabożeństwa.

Zobacz w księgarni.