W Kicinie z Bartolem

To wielka radość spotkać się z Czcicielami Królowej Różańca – razem modlić się i uczcić bł. Bartola w jego relikwiach!

Tym razem wyjechaliśmy do parafii w Kicinie, położonej za obrzeżami Poznania. Do wioski, która jest „bramą” do Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Stoi tam niewielki, ale przepiękny drewniany kościółek pw. św. Józefa. Historia tej parafii sięga przynajmniej 1510 r. i jest związana z Janem Kochanowskim, który zarządzał parafią jako kanonik katedralny.

kicin-pompeje

Barokowy kościółek zbudowano w 1752 r., a remont w 2000 r. przywrócił żywą kolorystykę wnętrza. Kościółek zachwyca swoim pięknem, którego niestety nie potrafią oddać zdjęcia. Od 2008 r. proboszczem jest ks. Andrzej Magdziarz. I to na jego zaproszenie przybyliśmy do Kicina w końcu września.

Trudno uwierzyć, że ta niewielka parafia ma aż 14 wspólnot, a wśród nich nie brakuje członków Żywego Różańca i Apostołów Nowenny Pompejańskiej.

Zaczęło się od piątkowego przywiezienia relikwii bł. Bartola Longo – Pierwszego Apostoła Nowenny Pompejańskiej. Ks. Andrzej wprowadził relikwie w wieczornej procesji. Następnego dnia wierni modlili się przed relikwiami, a wieczorem, na spotkaniu Żywego Różańca, modliliśmy się różańcem. Znalazł się czas na krótki wykład o życiu bł. Bartola oraz o owocach modlitwy różańcowej, a szczególnie nowenny pompejańskiej!

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi i Pa­ni Kasi, Apostołce Nowenny, za zorganizowanie naboże­ń­stw. To był wyjątko­wy czas i wierzymy, że przyniesie błogosławione owoce.

Gorąco zachęcamy mieszkańców Poznania i okolic, aby jeśli będą zamierzać wypoczynek na pięknych szlakach turystycznych Puszczy Zielonka, zaplanowali popołudniowy różaniec w kicińskiej parafii: codziennie o 17 oraz poza niedzielą o 18.30.

Marek Woś,
Źródło

blog comments powered by Disqus

Strona wykorzystuje ciasteczka do celów statystycznych oraz komentarzy na blogu