Filmy o bł. Bartolo LongoUkazało się kilka filmów o bł. Bartolu Longo. Oto krótkie omówienie publikacji amatorskich i profesjonalnych.

Człowiek miłosierdziaFilm dokumentalny, będący częścią tryptyku "Tajemnica nowenny pompejańskiej". Trwa ok. 40 minut. Poznajemy Bartola Longo w jego krótkim życiorysie, a także założone przez niego dzieła, które funkcjonują do dziś. Wypowiada się wiele osób: arcybiskup Pompejów, wychowankowie domu dziecka, duchowni. Oto fragment filmu.

Tryptyk "Tajemnica nowenny pompejańskiej" to także "Miasto Maryi" oraz "Tajemnica nowenny pompejańskiej". Poniżej fragmenty: Więcej na www.film.rozaniec.info .

Różaniec i miłosierdzieW Polsce ukazał się także film fabularny o Bartolo Longo. Jest to adaptacja włoskiej ekranizacji w reżyserii Raffaela Vitagliano, wychowanka szkoły założonej przez Bartola Longo. Poniżej fragment filmu, a tutaj znajdziesz szersze omówienie.

"Kolory świętości" to seria w Telewizji Trwam. Każdy odcinek jest poświęcony jednemu ze świętych. Obejrzyjmy odcinek poświęcony Bartolowi Longo:

Bartolo Longo i jego procesja w Pompejach oraz peregrynacja sarkofagu z ciałem do rodzinnego Latiano.

Na koniec trzy fragmenty audiobooka na podstawie książki "Bartolo Longo. Od kapłana szatana do apostoła różańca". Więcej o tej książce przeczytasz tutaj.

Strona wykorzystuje ciasteczka do celów statystycznych oraz komentarzy na blogu