Modlitwa o kanonizację bł. Bartola Longo

Tak chętnie modlimy się o łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, św. ojca Pio, św. Rity, św. Judy Tadeusza, uznając, że są oni tak szczególni, że z ich pomocą najszybciej wyprosimy u Boga potrzebną łaskę… Tymczasem możemy modlić się za wstawiennictwem bł. Bartola Longo, założyciela Sanktuarium w Pompejach i założyciela dzieł miłosierdzia! Tym bardziej, że oczekiwany jest cud potrzebny do kanonizacji.

Możemy modlić się o uzdrowienie ciała, uwolnienie z nałogu, nawrócenie, zażegnanie kryzysu w rodzinie. Warunkiem potrzebnym do potwierdzenia cudu za wstawiennictwem bł. Bartola jest to, aby modlić się o ten cud wyłącznie do niego. Możemy też zgłosić intencję mszalną o kanonizację, jak to czyni wspólnota pompejańska w Skoczowie.

modlitwa-o-kanonizacje-bartolo-longo

Uzyskaliśmy oficjalne tłumaczenie i aprobatę kościelną dla modlitwy o kanonizację.

Nihil obstat ks. kanonik dr Michał Tschuschke
Imprimatur 346/2012 z dn. 27 stycznia 2012 r.,
ks. bp Marek Jędraszewski

Zgłoszenie cudu potrzebnego do kanonizacji: na adres redakcji
Królowej Różańca.

Modlitwa o kanonizację bł. Bartola Longo


Boże, Ojcze miłosierdzia, wielbimy Cię za to, że dałeś historii ludzkości bł. Bartola Longa, żarliwego Apostoła Różańca i świetlany przykład świeckiego głęboko zaangażowanego w ewangeliczne świadczenie wiary i miłości. Dziękujemy Ci, Boże, za jego niezwykłą duchową podróż, jego prorocze intuicje, niestrudzone wysiłki na rzecz najbiedniejszych i odrzuconych, za pobożność, z jaką służył Twojemu Kościołowi i zbudował nowe miasto miłości w Pompejach. Prosimy Cię, spraw, by bł. Bartolo Longo został wkrótce zaliczony do grona Świętych Kościoła powszechnego, tak, by każdy mógł naśladować go jako wzór życia i otrzymywać łaski za jego wstawiennictwem. Amenblog comments powered by Disqus

Strona wykorzystuje ciasteczka do celów statystycznych oraz komentarzy na blogu