Zaproszenie do nowenny do bł. Bartola Longo

Na stronie internetowej nowenny.pl można zapisać się do nowenny do bł. Bartola Longo. Jest to zupełnie nowa modlitwa, napisana przez czcicielkę Błogosławionego.

Więcej…
Comments

Miesięczne nabożeństwo do św. Józefa

Większość z nas, Polaków, kojarzy tylko jedną modlitwę związaną z sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach: nowennę pompejańską. Tymczasem nie jest to modlitwa ani tam najbardziej znana, ani rozpowszechniana. Zdecydowanie, to „Suplikacja do Matki Bożej Pompejańskiej” stanowi naczelną modlitwę duchowości pompejańskiej. Jako drugie w kolejności należałoby wskazać „Nabożeństwo dwudziestu sobót”, następnie „Miesiąc ku czci św. Józefa”, dalej – nabożeństwo do Michała Archanioła oraz modlitwę za zmarłych. Wszystkie te modlitwy są autorstwa bł. Bartola Longo!

Więcej…
Comments

Relikwie w Winowie

Do Winowa udałem się na zaproszenie Stowarzyszenia Alojzego Ligudy w święto Michała Archanioła. Zaproszono mnie w celu pokazania filmu o Michale Archaniele. Dopiero po dłuższym czasie zaświtała mi w głowie myśl, że to właśnie w Winowie znajdują się pierwsze w Polsce relikwie bł. Bartola Longo!

Więcej…
Comments

Piękno sanktuarium pompejańskiego

Coraz więcej Polaków przyjeżdża do sanktuarium pompejańskiego, aby pokłonić się Matce Bożej Pompejańskiej z Dzieciątkiem. Piękno sanktuarium cieszy oko pielgrzyma, dlatego postanowiłem opisać wybrane monumenty i ołtarze, bo każdy z nich ma swoją historię, nierzadko naznaczoną niezwykłymi cudami. Na każdym etapie budowy tej perły architektury brał udział nie kto inny, a sam Bartolo Longo!

Więcej…
Comments

Człowiek Miłosierdzia, który zmienił świat!

W Wydawnictwie Rosemaria we współpracy z Papieskiem Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach ukazała się wyjątkowa biografia fundatora Sanktuarium, Bartola Longo, napisanej przez Antonia Illibata.

Więcej…
Comments

Bartolo Longo – jak go dobrze znasz?

Bartolo Longo to jeden ze świętych o niezwykle barwnym życiorysie, pełnym dramatycznych zwrotów. To człowiek różańca, którego Jan Paweł II wskazał jako przykład dla świeckich i to na jego dzieła wskazywał w „Rosarium Virginis Mariae”. Bartolo Longo jednak wciąż jest mało znany… A może Ty wiesz o nim więcej, niż inni? – Sprawdź swoją wiedzę o twórcy nowenny pompejańskiej!

Więcej…
Comments

25 lat fraterni bł. Bartola Longo

W niedzielę, 14 października fraternia bł. Bartłomieja Longo w Warszawie świętowała 25 lat opieki swojego patrona.

Więcej…
Comments

Wprowadzenie relikwii bł. Bartola w Sulejowie

O Sulejowie pisaliśmy już kilkakrotnie na łamach „Królowej Różańca Świętego”. Przypomnijmy: w roku różańca pan Marian z Woźnik Śląskich odnalazł na stercie gruzu obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Został on wyrzucony z remontowanego domu jako niepotrzebny rupieć… Przejęty tym pan Marian wziął podniszczony obraz do domu i modlił się przed nim. Któregoś dnia podczas modlitwy usłyszał głos, aby zawieźć obraz do Sulejowa.

Więcej…
Comments

Relikwie bł. Bartola w Świętem

Co może być prawdziwym skarbem dla parafii? Obraz… Obraz, którego odkryta historia może zafascynować, pobudzić do modlitwy, dać impuls wielkim dziełom!

Więcej…
Comments

Transmisja z instalacji relikwii bł. Bartola Longo w Warszawie

Instalacja relikwii bł. Bartola Longo w postającej parafii Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia transmisji.

Więcej…
Comments

Relacja z instalacji relikwii bł. Bartola w Miechowie

Instalacja relikwii bł. Bartola Longo w Miechowie. Relacja "live". Zdjęcia tutaj.

Więcej…
Comments

Instalacja relikwii Bartola Longo w Miechowie

W najbliższy czwartek, 24 sierpnia, relikwie błogosławionego Bartola Longo (1841-1926) zostaną uroczyście wprowadzone w bazylice mniejszej pw. Grobu Bożego w Miechowie (diecezja kielecka) i w Polskim Zwierzchnictwie Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

Więcej…
Comments

Relikwie bł. Bartola znów w Warszawie!

Relikwie bł. Bartola Longo w kolejnym miejscu w Polsce! 21 maja przekazaliśmy relikwie bł. Bartolo Longo do powstającej parafii Matki Bożej Pompejańskiej. Zobacz zdjęcia! Happy

Więcej…
Comments

Relikwie bł. Bartola w Krakowie

Wiemy, że relikwie bł. Bartola Longo w kwietniu 2017 roku trafiły do zakonu bożogrobowców (Zakon Rycerski Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie). Wkrótce – mam nadzieję – uda się napisać więcej na ten temat.

Więcej…
Comments

Jak Bartolo Longo wychowywał dzieci więźniów?

Mario Moscini trafił do zakładu wychowawczego w wieku siedmiu lat i po roku nie zdradzał żadnych oznak poprawy. Tak jak i inni został przez naukę zakwalifikowany jako przyszły zbrodniarz. Nie nawiązywał przyjaźni z resztą chłopców, ale, o dziwo, tylko jemu wałęsający się przy zakładzie wychowawczym kot pozwalał się głaskać!

Więcej…
Comments

Relikwie bł. Bartola w Studzionce

Ks. Krzysztof Motek pod koniec studiów we Włoszech udał się do Pompejów i miał to szczęście, że dołączył do Mszy, odprawianej przez arcybiskupa. Po niej, korzystając ze swojej znajomości włoskiego, opowiedział mu historię parafii i otrzymał relikwie.

Więcej…
Comments

Relikwie bł. Bartola w Żernikach Wrocławskich!

Gdzie jest największy obraz Matki Bożej Pompejańskiej? – W Polsce! W Żernikach Wrocławskich, gdzie buduje się nowy kościół pod wezwaniem właśnie Matki Bożej Pompejańskiej! O tym kościele pisała "Królowa Różańca Świętego". A dziś trafiły do niego relikwie bł. Bartola Longo!

Więcej…
Comments

To już 90. lat od urodzin bł. Bartola

To już 90. lat, odkąd bł. Bartolo narodził się dla nieba! Byłem kilka dni przed jego ołtarzem w Sanktuarium w Pompejach. Modli się tam mnóstwo ludzi, jednak trudno powiedzieć, że bł. Bartolo jest bardzo znany we Włoszech i w Polsce. Ma jednak swoje grono wielkich czcicieli.

Więcej…
Comments

Obrazki do internetu z bł. Bartolo Longo

Ciąg dalszy obrazków, poprzednie znajdziesz tutaj. Warto udostępnić np. na Facebooku, by popularyzować bł. Bartola Longo. Obrazki zawierają myśli Błogosławionego. Całe fragmenty znajdziesz tutaj!

Więcej…
Comments

[zaproszenie] Pokaz filmów o nowennie pompejańskiej i bł. Bartolu Longo w parafiach

Jeśli pragniesz pokazać filmy o bł. Bartolu Longo i nowennie pompejańskiej w swojej parafii, to jest to możliwe! To wcale nie oznacza wysokich kosztów. Są dwie możliwości pokazu filmu w parafii: wariant samodzielnej organizacji przez parafię oraz wariant przyjazdu członka redakcji "Królowej Różańca Świętego" z pełną obsługą pokazu.

Więcej…
Comments

Strona wykorzystuje ciasteczka do celów statystycznych oraz komentarzy na blogu