Piękno sanktuarium w Pompejach
Przeczytaj całość!
Serie tekstów o duchowości Pompejańskiej
Biografia Bartola Longo
Bartolo Longo nie tylko zbudował Nowe Pompeje. Brat Różaniec był także inicjatorem odmawianej po dziś dzień przez miliony wiernych modlitwy piętnastu sobót. Napisał wiele modlitewników, nowenn, rozważań, szerzył przekazaną w objawieniu Matki Bożej Nowennę Pompejańską, zwaną Nowenną nie do odparcia.
Przeczytaj całość!Kazanie o bł. Bartolu Longo
"To jest czas łaski, a zarazem czas próby. Narzędziem danym nam przez samą Maryję, które pozwoli nam przebyć tę niełatwą drogę i podjąć się dzieła miłosierdzia, jest różaniec święty. Ta modlitwa sprawi, że będziemy mieli odwagę i siłę do wali ze złem, a zarazem odwagę i siłę do czynienia dobra."
Przeczytaj całość!Bartolo Longo. Od satanizmu do świętości
Kiedy w październiku 2010 roku ukazały się „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach”, wiele osób zadawało sobie pytanie, kim jest Bartolo Longo, autor tej książki? Do tej pory rzadko pojawiały się pojedyncze publikacje prasowe i fragmenty jego książek. Istnieje za to wspólnota tercjarska, która wybrała go sobie na patrona, a relikwie Błogosławionego znajdują się na Kaplicówce w Skoczowie oraz w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie.
Przeczytaj całość!Czego chce od nas Matka Boża Pompejańska?
Pewne prywatne objawienie Matki Bożej w Neapolu przed 130 laty pozostaje wciąż mało znane w Polsce. Maryja objawiła się jako Królowa Różańca Świętego z Pompejów i to właśnie wtedy pozostawiła nam szczególną, różańcową obietnicę, znaną pod nazwą nowenny pompejańskiej.
Przeczytaj całość!Królowa Różańca Świętego i jej łaskami słynąca nowenna
Któregoś dnia w tych okolicach pojawił się młody adwokat, Bartolo Longo. Choć przyjechał tylko w sprawach administracyjnych, coś spowodowało, ze zatrzymał się na dłużej. Widząc spustoszenie duchowe wsród mieszkańców Doliny Pompejańskiej, postanowił przy okazji swojej pracy rozmawiać z ludźmi o wierze. Z różańcem w ręku chodził od chaty do chaty i w prostych słowach mówił o pięknie modlitwy różańcowej.
Przeczytaj całość!Bartolo Longo i aniołowie
Młody Bartolo dał się zwieść tym fałszywym poglądom w przekonaniu, że odkrywa jakąś nową, prawdziwą wiarę. Częste uczestnictwo w seansach spirytystycznych, wypytywanie duchów o tajemnice świata nadprzyrodzonego stało się elementem codziennego życia. Ta jego duża aktywność spowodowała, że był wciągany coraz bardziej i bardziej w wąski krąg czcicieli szatana. Kulminacyjnym etapem tej działalności był mroczny rytuał, w którym Bartolo został wyświęcony na kapłana satanistycznej grupy.
Przeczytaj całość!Bartolo Longo odwiedza polskie parafie
Bartolo Longo – czy komuś trzeba przedstawiać tę postać, nierozerwalnie związaną z różańcem i nowenną pompejańską? Jak liczne jest grono jego czcicieli, dowiedzieliśmy się, kiedy wyruszyliśmy do kilku parafii z jego relikwiami. Te relikwie otrzymaliśmy zupełnie niespodziewanie w Sanktuarium różańcowym w Pompejach, jako dar dla naszej redakcji. Ten niecodzienny „prezent” to dla nas znak, aby szerzyć kult Błogosławionego Bartola w Polsce.
Przeczytaj całość!„Kto szerzy różaniec, będzie zbawiony!” – bł. Bartolo Longo
„Kto szerzy różaniec, będzie zbawiony!” – te słowa usłyszał w swoim sercu Bartolo Longo, gdy popadł w rozpacz i był bliski samobójstwa. Słowa te uratowały mu życie. Kilkadziesiąt lat później w swoim dziele „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach” zawarł znamienne słowa: „Każdy grzesznik, nawet najbardziej upadły, może znaleźć ocalenie w różańcu. Każda dusza może zerwać pęta złego, chociażby była nimi najbardziej związana. Każdy może się uchwycić liny ratunkowej, którą Królowa Niebiańskich Róż zrzuca z Nieba rozbitkom tonącym na wzburzonym morzu tego świata".
Przeczytaj całość!