Kazanie o bł. Bartolu Longo

"To jest czas łaski, a zarazem czas próby. Narzędziem danym nam przez samą Maryję, które pozwoli nam przebyć tę niełatwą drogę i podjąć się dzieła miłosierdzia, jest różaniec święty. Ta modlitwa sprawi, że będziemy mieli odwagę i siłę do wali ze złem, a zarazem odwagę i siłę do czynienia dobra."

Fragmenty kazania ze strony: http://rozaniec.info/skandal-milosierdzia/

To jest czas łaski, a zarazem czas próby. Narzędziem danym nam przez samą Maryję, które pozwoli nam przebyć tę niełatwą drogę i podjąć się dzieła miłosierdzia, jest różaniec święty. Ta modlitwa sprawi, że będziemy mieli odwagę i siłę do wali ze złem, a zarazem odwagę i siłę do czynienia dobra.

Ewangelia według św. Mateusza: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie…”

Drogi i błogosławiony Bartolo Longo!Witam cię w imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej, w naszej świątyni, na polskiej ziemi, w stolicy Polski, w Warszawie. W kraju o ponad tysiącletniej historii chrześcijaństwa, w kraju św. Jana Pawła II i św. Faustyny, i wielu polskich świętych, i błogosławionych, których Kościół wyniósł na ołtarze. Wierzę i jestem tego pewien, że teraz na nas patrzysz z nieba i nam błogosławisz. Błogosławisz naszej parafii, błogosławisz naszym rodzinom, błogosławisz naszej ukochanej ojczyźnie. Nasza parafia, jak sam wiesz, jest naznaczona największym przymiotem Boga – miłosierdziem, tak bardzo Tobie i nam, parafianom, bliskim. Sam przecież szerzyłeś kult Bożego miłosierdzia na całym świecie, a w sposób szczególny w Pompejach, podejmując liczne dzieła oraz modląc się przed wizerunkiem Matki Bożej Pompejańskiej.

To ty postrzegałeś dzieła, w których podejmowałeś Chrystusa Miłosiernego, ale do Chrystusa, który jest miłością miłosierną doprowadziła cię Maryja, której poświęciłeś swoje życie. Wiemy z biografii, że nie byłeś zawsze wierny Bogu. Byłeś – na pewnym etapie swojego życia – Jego wrogiem. Jako satanista walczyłeś z dobrem, ale jak się okazało – dla Boga nie ma nic niemożliwego – i z zagorzałego wroga Kościoła, wroga Boga stałeś się Jego obrońcą! Bogu niech będą dzięki, że nawet z największego zła, może wyprowadzić coś dobrego. Twoja historia życia może niektórych przerażać, budzić lęk, zdumienie, bo jak to możliwe, że osoba, która oddała swoje życie szatanowi, została po śmierci wyniesiona na ołtarze!

To nawrócenie można nazwać „skandalem miłosierdzia”.

Wiemy, że w tym nawróceniu, jak i przez całe swoje ziemskie życie obecna była przy tobie Maryja i to właśnie Ona pokazała ci drogę do Jezusa, który jest miłością. To Ona tobą się opiekowała, to Ona podarowała ci jedną z najpiękniejszych modlitw: różaniec święty, który każdego dnia odmawiałeś i zachęcałeś innych do odmawiania tej prostej, ale jakże wymownej modlitwy i to wreszcie Maryja zaprowadziła cię do królestwa niebieskiego, z którego dziś spoglądasz na nas i nam błogosławisz.


Ks. Łukasz Urbanek, fragmenty kazania ze strony: http://rozaniec.info/skandal-milosierdzia/

uczczenie-relikwii-bl-bartola

Strona wykorzystuje ciasteczka do celów statystycznych oraz komentarzy na blogu