Zaproszenie do nowenny do bł. Bartola Longo
Na stronie internetowej nowenny.pl można zapisać się do nowenny do bł. Bartola Longo. Jest to zupełnie nowa modlitwa, napisana przez czcicielkę Błogosławionego.
Więcej…Miesięczne nabożeństwo do św. Józefa
Większość z nas, Polaków, kojarzy tylko jedną modlitwę związaną z sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach: nowennę pompejańską. Tymczasem nie jest to modlitwa ani tam najbardziej znana, ani rozpowszechniana. Zdecydowanie, to „Suplikacja do Matki Bożej Pompejańskiej” stanowi naczelną modlitwę duchowości pompejańskiej. Jako drugie w kolejności należałoby wskazać „Nabożeństwo dwudziestu sobót”, następnie „Miesiąc ku czci św. Józefa”, dalej – nabożeństwo do Michała Archanioła oraz modlitwę za zmarłych. Wszystkie te modlitwy są autorstwa bł. Bartola Longo!
Więcej…Relikwie w Winowie
Do Winowa udałem się na zaproszenie Stowarzyszenia Alojzego Ligudy w święto Michała Archanioła. Zaproszono mnie w celu pokazania filmu o Michale Archaniele. Dopiero po dłuższym czasie zaświtała mi w głowie myśl, że to właśnie w Winowie znajdują się pierwsze w Polsce relikwie bł. Bartola Longo!
Więcej…Piękno sanktuarium pompejańskiego
Coraz więcej Polaków przyjeżdża do sanktuarium pompejańskiego, aby pokłonić się Matce Bożej Pompejańskiej z Dzieciątkiem. Piękno sanktuarium cieszy oko pielgrzyma, dlatego postanowiłem opisać wybrane monumenty i ołtarze, bo każdy z nich ma swoją historię, nierzadko naznaczoną niezwykłymi cudami. Na każdym etapie budowy tej perły architektury brał udział nie kto inny, a sam Bartolo Longo!
Więcej…Człowiek Miłosierdzia, który zmienił świat!
Bartolo Longo – jak go dobrze znasz?
Bartolo Longo to jeden ze świętych o niezwykle barwnym życiorysie, pełnym dramatycznych zwrotów. To człowiek różańca, którego Jan Paweł II wskazał jako przykład dla świeckich i to na jego dzieła wskazywał w „Rosarium Virginis Mariae”. Bartolo Longo jednak wciąż jest mało znany… A może Ty wiesz o nim więcej, niż inni? – Sprawdź swoją wiedzę o twórcy nowenny pompejańskiej!
Więcej…25 lat fraterni bł. Bartola Longo
Wprowadzenie relikwii bł. Bartola w Sulejowie
O Sulejowie pisaliśmy już kilkakrotnie na łamach „Królowej Różańca Świętego”. Przypomnijmy: w roku różańca pan Marian z Woźnik Śląskich odnalazł na stercie gruzu obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Został on wyrzucony z remontowanego domu jako niepotrzebny rupieć… Przejęty tym pan Marian wziął podniszczony obraz do domu i modlił się przed nim. Któregoś dnia podczas modlitwy usłyszał głos, aby zawieźć obraz do Sulejowa.
Więcej…Relikwie bł. Bartola w Świętem
Relacja z instalacji relikwii bł. Bartola w Miechowie
Instalacja relikwii Bartola Longo w Miechowie
Relikwie bł. Bartola znów w Warszawie!
Relikwie bł. Bartola w Krakowie
Jak Bartolo Longo wychowywał dzieci więźniów?
Mario Moscini trafił do zakładu wychowawczego w wieku siedmiu lat i po roku nie zdradzał żadnych oznak poprawy. Tak jak i inni został przez naukę zakwalifikowany jako przyszły zbrodniarz. Nie nawiązywał przyjaźni z resztą chłopców, ale, o dziwo, tylko jemu wałęsający się przy zakładzie wychowawczym kot pozwalał się głaskać!
Więcej…Relikwie bł. Bartola w Studzionce
Relikwie bł. Bartola w Żernikach Wrocławskich!
To już 90. lat od urodzin bł. Bartola
Obrazki do internetu z bł. Bartolo Longo
[zaproszenie] Pokaz filmów o nowennie pompejańskiej i bł. Bartolu Longo w parafiach
Jeśli pragniesz pokazać filmy o bł. Bartolu Longo i nowennie pompejańskiej w swojej parafii, to jest to możliwe! To wcale nie oznacza wysokich kosztów. Są dwie możliwości pokazu filmu w parafii: wariant samodzielnej organizacji przez parafię oraz wariant przyjazdu członka redakcji "Królowej Różańca Świętego" z pełną obsługą pokazu.
Więcej…