Nowenna pompejańska – historia

Objawienie Matki Bożej ciężko chorej Fortunatinie Agrelli spisane przez bł. Bartola Longo, od którego zaczęło się rozpowszechnianie nowenny pompejańskiej.

Objawienie Matki Bożej ciężko chorej Fortunatinie Agrelli spisane przez bł. Bartola Longo

Fragment książki „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach” autorstwa bł. Bartola Longa

Leżałam w półśnie, gdy ukazała mi się Matka Boża Różańcowa. Gdy ją ujrzałam, natychmiast się przeżegnałam. Najświętsza Panna w jednej ręce trzymała Dzieciątko Jezus, a w  drugiej ró­żaniec. Siedziała na tronie, który otaczali aniołowie. (...) Maryja patrzała na mnie czułym, macierzyńskim wzrokiem. Wzbudziło to moje zaufanie i zaczęłam ją natychmiast błagać:
– Królowo Różańca, udziel mi łaski zdrowia! Już złożyłam Ci tę prośbę, odmówiłam nowennę, ale nie doświadczyłam jeszcze Twojego Miłosierdzia.
A Maryja powiedziała:
– Modliłaś się do mnie pod różnymi wezwaniami i zawsze odbierałaś łaski. Teraz, gdy mnie wzywasz pod imieniem Królowej Różańca Świętego z Pompejów, które jest mi bliższe ponad wszystkie inne, nie mogę ci odmówić. Odpraw trzy nowenny, oddawaj mi cześć, a wyzdrowiejesz.
Pocieszycielka strapionych raczyła i tym razem wysłuchać Natiny, którą otoczyła szczególną opieką.
– Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się woli Bożej, Bóg udzieli ci tej łaski na Moją prośbę. Zostaniesz uzdrowiona z porażenia i ustaną wszystkie inne cierpienia. Kiedy zaczniesz znów chodzić, uklęknij i odmów trzy razy Zdrowaś Maryjo w podziękowaniu. A nim skończy się maj, wyjdziesz z domu.
Zanim odeszła dodała głosem pełnym przychylności i dobroci:

Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na Moją cześć trzy nowenny, odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne.

Zobacz tekst
nowenny pompejańskiej!

Strona wykorzystuje ciasteczka do celów statystycznych oraz komentarzy na blogu