Świadectwa i przykłady Świętych na nabożeństwa sobót, maryjne i różańcowe
Oto kolejny tytuł Biblioteczki pompejańskiej. Tym razem jest to książka, będąca rozszerzeniem nabożeństwa sobót opracowanego przez błogosławionego Bartola Longo w 1877 roku. Dzieło to stanowi fundament duchowości pompejańskiej i walnie przysłużyło się do pogłębienia modlitwy różańcowej nie tylko we Włoszech, ale też na całym chrześcijańskim świecie.
Przeczyta o publikacjiNowenna pompejańska - kompendium
Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o różańcu i nowennie nie do odparcia. Wyczerpująca, pięknie wydana, a zarazem najtańsza propozycja książkowa tego typu! Książka omawia bliższe i dalsze zagadnienia związane z nowenną pompejańską.
Przeczyta o publikacjiNabożeństwo dwudziestu sobót
Ta książka zmieniła myślenie współczesnych o różańcu. Dlatego wskazał ją Jan Paweł II w "Liście o różańcu" jako tę, która pogłębiła ducha medytacyjnego i kontemplacyjnego różańca. Jest to też ksiązka, która dzięki settysięcznym nakładom jeszcze za życia Bartola Longo, w znacznej mierze finansowała budowę sanktuarium w Pompejach. Jest z nią też związana pewna wizja…
Przeczyta o publikacjiMiesiąc ku czci św. Józefa
Błogosławiony Bartolo Longo to nie tylko pierwszy apostoł nowenny pompejańskiej, lecz także wielki orędownik św. Józefa. Pod wpływem spektakularnego cudu dokonanego w Pompejach za wstawiennictwem tego świętego, który został opisany w niniejszej książce, Bartolo postanowił zbudować ołtarz na Jego cześć i napisać specjalne nabożeństwo do św. Józefa.
Przeczyta o publikacjiModlitwa z wiarą
Błogosławiony Bartolo Longo, poza ogromnym zaangażowaniem na rzecz sanktuarium w Pompejach i dzieł miłosierdzia, był cenionym autorem nabożeństw. Osiągnęły one nakłady setek tysięcy egzemplarzy i towarzyszą wiernym na całym świecie już od półtora wieku.
Przeczyta o publikacji