To już 90. lat od urodzin bł. Bartola


bartolo-longo


To już 90. lat, odkąd bł. Bartolo narodził się dla nieba! Byłem kilka dni przed jego ołtarzem w Sanktuarium w Pompejach. Modli się tam mnóstwo ludzi, jednak trudno powiedzieć, że bł. Bartolo jest bardzo znany we Włoszech i w Polsce. Ma jednak swoje grono wielkich czcicieli.


Dobra wiadomość!


Relikwie bł. Bartola Longo trafią już w najbliższą niedzielę do jednej z polskich parafii! Napiszę o tym wkrótce!

Zobacz, jak w Pompejach czczą bł. Bartola!


Galeria zdjęć!

Obejrzyj zajawki filmów o bł. Bartolu:


https://www.youtube.com/watch?v=u-eSFVs0E2c

https://www.youtube.com/watch?v=ZSowZ3HWjUc

O bł. Bartolu pisze "Gość niedzielny" w najnowszym wydaniu.Wielu wydaje się, że to niemożliwe. 54 dni zobowiązania, tylko jedna intencja i aż trzy części różańcowe do odmówienia dziennie. Czyste szaleństwo warte zbawienia.U progu października warto dowiedzieć się czegoś o Nowennie Pompejańskiej. Staje się ona bowiem coraz popularniejszą formą modlitwy, choć na pewno jest bardzo wymagająca. Jej historia sięga XIX wieku. Wtedy to Bartolo Longo, dziś błogosławiony, włoski adwokat, spacerując w okolicach Pompejów, usłyszał w sercu głos przekonujący, że kto szerzy Różaniec, nie zginie i będzie zbawiony. Prawnik miał co do tego obawy. Wynikały one m.in. z jego okultystycznej przeszłości.


Całość tutaj.

Oraz blog "Bóg w moim bałaganie":

Wśród wielu obrazów poświęconych Matce Bozej Różańcowej szczególniej lubię ten wizerunek pompejański, przywieziony do Nowych Pompei przez błogosławionego Bartolo Longo. Jego historia życia, nawrócenia, poświęcenia apostolstwu różańcowemu, może być nadzieją dla tych, którzy zwątpili w możliwość nawrócenia.

Całość…

blog comments powered by Disqus

Strona wykorzystuje ciasteczka do celów statystycznych oraz komentarzy na blogu