Bartolo Longo – jak go dobrze znasz?

Bartolo Longo to jeden ze świętych o niezwykle barwnym życiorysie, pełnym dramatycznych zwrotów. To człowiek różańca, którego Jan Paweł II wskazał jako przykład dla świeckich i to na jego dzieła wskazywał w „Rosarium Virginis Mariae”. Bartolo Longo jednak wciąż jest mało znany… A może Ty wiesz o nim więcej, niż inni? – Sprawdź swoją wiedzę o twórcy nowenny pompejańskiej!

Więcej…
Comments

Piękno sanktuarium pompejańskiego

Coraz więcej Polaków przyjeżdża do sanktuarium pompejańskiego, aby pokłonić się Matce Bożej Pompejańskiej z Dzieciątkiem. Piękno sanktuarium cieszy oko pielgrzyma, dlatego postanowiłem opisać wybrane monumenty i ołtarze, bo każdy z nich ma swoją historię, nierzadko naznaczoną niezwykłymi cudami. Na każdym etapie budowy tej perły architektury brał udział nie kto inny, a sam Bartolo Longo!

Więcej…
Comments

Jak Bartolo Longo wychowywał dzieci więźniów?

Mario Moscini trafił do zakładu wychowawczego w wieku siedmiu lat i po roku nie zdradzał żadnych oznak poprawy. Tak jak i inni został przez naukę zakwalifikowany jako przyszły zbrodniarz. Nie nawiązywał przyjaźni z resztą chłopców, ale, o dziwo, tylko jemu wałęsający się przy zakładzie wychowawczym kot pozwalał się głaskać!

Więcej…
Comments

Miesięczne nabożeństwo do św. Józefa

Większość z nas, Polaków, kojarzy tylko jedną modlitwę związaną z sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach: nowennę pompejańską. Tymczasem nie jest to modlitwa ani tam najbardziej znana, ani rozpowszechniana. Zdecydowanie, to „Suplikacja do Matki Bożej Pompejańskiej” stanowi naczelną modlitwę duchowości pompejańskiej. Jako drugie w kolejności należałoby wskazać „Nabożeństwo dwudziestu sobót”, następnie „Miesiąc ku czci św. Józefa”, dalej – nabożeństwo do Michała Archanioła oraz modlitwę za zmarłych. Wszystkie te modlitwy są autorstwa bł. Bartola Longo!

Więcej…
Comments

Relikwie w Winowie

Do Winowa udałem się na zaproszenie Stowarzyszenia Alojzego Ligudy w święto Michała Archanioła. Zaproszono mnie w celu pokazania filmu o Michale Archaniele. Dopiero po dłuższym czasie zaświtała mi w głowie myśl, że to właśnie w Winowie znajdują się pierwsze w Polsce relikwie bł. Bartola Longo!

Więcej…
Comments

Człowiek Miłosierdzia, który zmienił świat!

W Wydawnictwie Rosemaria we współpracy z Papieskiem Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach ukazała się wyjątkowa biografia fundatora Sanktuarium, Bartola Longo, napisanej przez Antonia Illibata.

Więcej…
Comments

Relikwie bł. Bartola w Krakowie

Wiemy, że relikwie bł. Bartola Longo w kwietniu 2017 roku trafiły do zakonu bożogrobowców (Zakon Rycerski Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie). Wkrótce – mam nadzieję – uda się napisać więcej na ten temat.

Więcej…
Comments

Relikwie bł. Bartola znów w Warszawie!

Relikwie bł. Bartola Longo w kolejnym miejscu w Polsce! 21 maja przekazaliśmy relikwie bł. Bartolo Longo do powstającej parafii Matki Bożej Pompejańskiej. Zobacz zdjęcia! Happy

Więcej…
Comments

Relikwie bł. Bartola w Studzionce

Ks. Krzysztof Motek pod koniec studiów we Włoszech udał się do Pompejów i miał to szczęście, że dołączył do Mszy, odprawianej przez arcybiskupa. Po niej, korzystając ze swojej znajomości włoskiego, opowiedział mu historię parafii i otrzymał relikwie.

Więcej…
Comments

To już 90. lat od urodzin bł. Bartola

To już 90. lat, odkąd bł. Bartolo narodził się dla nieba! Byłem kilka dni przed jego ołtarzem w Sanktuarium w Pompejach. Modli się tam mnóstwo ludzi, jednak trudno powiedzieć, że bł. Bartolo jest bardzo znany we Włoszech i w Polsce. Ma jednak swoje grono wielkich czcicieli.

Więcej…
Comments

Strona wykorzystuje ciasteczka do celów statystycznych oraz komentarzy na blogu