Człowiek Miłosierdzia, który zmienił świat!W Wydawnictwie Rosemaria we współpracy z Papieskiem Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach ukazała się wyjątkowa biografia fundatora Sanktuarium, Bartola Longo, napisanej przez Antonia Illibata.


Błogosławiony Bartolo towarzyszy Wydawnictwu Rosemaria od samego początku istnienia, kiedy to w 2010 roku ukazało się jego dzieło „Cuda i łaski Królowej Różańca w Pompejach”. Przez kolejne lata wydano inne jego pisma, szereg materiałów prasowych na temat Błogosławionego i jego dzieł, a także dwa filmy o jego życiu.


"Miłosierdzie które zmienia historię"


Ta książka jest niejako ukoronowaniem sługiej działalności, mającej na celu szerzenie czci bł. Bartola, a jednocześnie zamknięciem poświęconej Błogosławionemu serii wydawniczej, przybliżającej polskiemu czytelnikowi tego wybitnego człowieka oraz jego wielkie dzieła miłosierdzia skupione wokół sanktuarium w Pompejach.


Ta wnikliwa biografia, w której autor dokładnie analizuje przekazy historyczne, pozwala rozwiać wątpliwości i niejasności dotyczące życia Błogosławionego. Dodatkowo rozszerza wiele wątków, które pomija on w „Historii sanktuarium w Pompejach” ze względu na skromność lub niełatwe doświadczenia i próby, jakie spotkały go ze strony Kościoła.


Dzięki niniejszej biografii Bartola Longo mamy szansę poznać tego wybrańca Maryi, propagatora różańca i nowenny pompejańskiej, człowieka wielkiego miłosierdzia. Poznać, aby móc go naśladować na miarę własnych możliwości.


„Kto szerzy różaniec ten nie zginie”


Bartolo był tytanem wiary i tworzył gigantyczne dzieła Boże. Skąd brał się jego zapał i siły do pracy apostolskiej, kiedy wszystkie drzwi wydawały się zamknięte? Odpowiedzią jest pełne zaufanie Bożej Opatrzności. „Kto szerzy różaniec ten nie zginie”. Ta przewodnia myśl życiowa Bartola Longo może być mottem każdego z nas. Bądźmy ludźmi zaufania: Maryi i Bożej Opatrzności.


Nieśmy miłosierdzie w świat, tak jak czynił to nasz patron, Bartolo Longo, wzór dla świeckich katolików modlących się różańcem.

blog comments powered by Disqus

Strona wykorzystuje ciasteczka do celów statystycznych oraz komentarzy na blogu