Relikwie bł. Bartola w Studzionce

relikwie-studzionka-1-300x169

"Siła Kościoła tkwi w mniejszych miejscowościach" – Rozmawiamy z ks. Januszem Ahnertem, proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Studzionce, o cudzie różańcowym, dziedzictwie i sile małych parafii. A także o bł. Bartolu Longo.

relikwie-jan-pawel-ii-300x169

Fragment:
Wracając do obrazu Królowej Różańca. Sądząc z ilości róż domyślam się, że wierni modlą się przed nim gorliwie, ale wiem też, że od niedawna w parafii są relikwie bł. Bartolo Longo.
Nasz parafianin, który został księdzem, ks. Krzysztof Motek, został wysłany na studia do Rzymu i rok tam był na prawie kanonicznym. Pod koniec swojego pobytu udał się do Pompejów i miał to szczęście, że dołączył do Mszy, odprawianej przez arcybiskupa. Po niej, korzystając ze swojej znajomości włoskiego, opowiedział mu historię parafii i otrzymał relikwie. 18 września ks. Krzysztof wprowadził uroczyście relikwie błogosławionego do kościoła i wygłosił kazanie o bł. Bartolo Longo.

relikwie-studzionka-1-300x169

Widziałem również, że w zakrystii wisi portret Bartola. Skąd ten pomysł?
Rozpoczynając starania o relikwie, chciałem, aby parafianie mogli lepiej zrozumieć historię, co to za człowiek. Samo przyniesienie relikwii i pokazanie ich to jest za mało, trzeba całej otoczki, aby ludzie lepiej przeżyli to wydarzenie. W tym roku, Roku Świętym, zakupiliśmy również nową monstrancję jubileuszową, żeby i ona świadczyła tym, co będą po nas, o naszej wierze.
Pięknie powiedziane. Mam nadzieję, że jeśli w przyszłości ktoś w parafii natrafi na trudności to będzie miał dobry punkt odniesienia w jej tradycji i historii.

Całość w Wydaniu 23 "Królowej Różańca Świętego"
www.rozaniec.info/sila-kosciola-tkwi-mniejszych-miejscowosciach-wywiad/

bartolo-longo-portret-218x300

blog comments powered by Disqus

Strona wykorzystuje ciasteczka do celów statystycznych oraz komentarzy na blogu