Relikwie bł. Bartola w Żernikach Wrocławskich!

Kościół w Żernikach Wrocławskich
Gdzie jest największy obraz Matki Bożej Pompejańskiej? – W Polsce! W Żernikach Wrocławskich, gdzie buduje się nowy kościół pod wezwaniem właśnie Matki Bożej Pompejańskiej! O tym kościele pisała "Królowa Różańca Świętego". Zobacz:

Dość niespodziewanie otrzymaliśmy wiadomość od pani Izabeli, czytelniczki strony www.pompejanska.rosemaria.pl, o nowo powstającym kościele w Żernikach Wrocławskich. Z radością udaliśmy się w to miejsce – okazało się bowiem, że będzie to pierwsza parafia pod wezwaniem Matki Bożej Pompejańskiej w Polsce!W Żernikach spotkaliśmy się z ks. Tadeuszem Rusnakiem, proboszczem kościoła. Budujący się kościół stoi obok starszego, mniejszego kościoła i pełni na razie rolę pomocniczą. Budowa trwa już od 2008 roku, a 1 stycznia 2013 roku w tej parafii została poświęcona kopia obrazu Matki Boskiej R

Całość: http://rozaniec.info/powstaje-kosciol-pw-matki-bozej-pompejanskiej/
Oraz drugi artykuł:
zobacz tutaj.

Byłem w Żernikach dwa razy, w styczniu oraz we wrześniu 2016 r. (za drugim razem był pokaz filmu "
Tajemnica Nowenny Pompejańskiej"). Liczni czciciele Matki Bożej Pompejańskiej z tej parafii zapragnęli mieć w kościele relikwie bł. Bartola Longo, który zbudował sanktuarium w Pompejach. Relikwie udało się pozyskać przy okazji parafialnej pielgrzymki do Włoch i Pompejów, 3 października 2016 roku. A dziś, w parafialne święto odpustowe ku czi Królowej Różańca Świętego, relikwie zostały uroczyście wprowadzone.

Jeszcze kiedy nie było wiadomo, czy uda się pozyskać relikwie, ks. prob. Tadeusz Rusnak mówił, ze w kościele w przyszłości znajdzie się obraz bł. Bartola Longo, tego, który obraz Matki Bożej Pompejańskiej przywiózł do Pompejów. Cóż, może więc będzie to pierwsza parafia w Polsce, gdzie będzie portret, może i ołtarz boczny, tego błogosławionego!

Liczę, że uda się zdobyć kilka zdjęć z dzisiejszej uroczystości i umieścić je na tej stronie za krótki czas.

kosciol-pompejanski-zerniki-e1528981154494
blog comments powered by Disqus

Strona wykorzystuje ciasteczka do celów statystycznych oraz komentarzy na blogu